Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği

SİMKAD

Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği

SİMKAD, kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması Adına bir araya gelen bir topluluktur. Gönüllülüğün esas olduğu çalışmalar ile pozitif ayrımcılığı ve kadına yönelik her türlü şiddeti ortadan kaldırmaya çalışan bir sivil toplum örgütüdür.

Misyonumuz

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için politikalar üretmek, ülkemiz kadınının ekonomik bağımsızlığını kazanması için eğitim ve iş olanaklarının arttırılması çalışmalarını yürütmek, pozitif ayrımcılık ve kadına şiddet konusunda bilinç oluşturmak, kadının toplumsal hayata katılımını engelleyen her türlü ekonomik, sosyal, kültürel ve yasal engellerin ortadan kaldırılmasına yönelik rehberlik hizmetleri vermek; hizmetlerimizi kampanyalar ile desteklemek, kadın sorunlarının çözümlenmesine yönelik lobi çalışmaları yapmak ve örgütlenmek, iletişim ağları kurmak.

Vizyonumuz

Demokratik ve laik hukuk devleti anlayışıyla Atatürk İlke ve İnkilapları doğrultusunda ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi yaşamda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak, kadınların maruz kaldığı şiddet ve ayrımcılığa son vermek, kadının sosyal statüsünü yükselterek yetenek ve güçlerinin farkındalığını arttırmak. İş hayatı içindeki kadın sayısını arttırarak girişimciliğe destek vermek.

Sema Kırklar - Simkad
Başkanın Mesajı

Hepinize Teşekkürler...

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın istihdamı için adanmış gönüllüler olarak çıktığımız yolda birlik ve beraberliğimiz, disiplinli ve özverili çalışmalarımız ile hem gençlerimiz hem toplumsal fayda için pek çok başarılı çalışmalara imza attık.

Kurulduğumuz 2012 yılından beri tüm kademelerde yer alan herkese ayrıca hem üyelerimiz hem yönetim kurulumuz hem de genç ekibimizle oluşturduğumuz başarı dolu hikayelerde çalışma şansını bizlere sundukları, gösterdikleri çaba ve destek için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

2021 yılında meşaleyi devralırken Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde insanı odağımıza alarak saygı, sevgi ve hoşgorüyü çoğaltarak kadınlarımızı, gençlerimizi kalkındırarak toplumun da değişeceği inancı ve umuduyla hareket edeceğiz.

Biliyoruz ki kadın, toplumun temeli olan ailenin gerçek sahibi ve kurucusudur, gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir, daha refah, dengeli ve iyi bir dünya bırakmak için kadınlarımızın hayatın her alanında gelişimleri ve başarıları önem taşımaktadır.

Değerli işler yapmak için her daim istekli olan, birleştirici, farklı bakış açıları ile her bireyi zenginleştiren, hayal eden ve hayallerinin peşinden giden, hayatı güzelleştiren ve yaşama anlam katan tüm kadınlarımızın yanındayız,

Hepimiz Bir ve Birlikteyiz.

Saygı ve sevgilerimle,

Sema Kırklar